Для того щоб розібратися, які види і типи полів для гри в гольф існують, давайте визначимося, що ж із себе представляє ця архітектурна споруда. Так-так, ви не помилилися – сучасні поля для гольфу – це справжні шедеври ландшафтного дизайну. У світі просто не існує двох однакових полів для гольфу. А вищим досягненням для архітекторів гольф полів є створення такого поля, яке нібито створено самою природою.

field-mapПлоща поля для гольфу може варіюватися від одного до сотні гектарів. Всі поля для гольфу засіяно травою, яка на різних ділянках має різну висоту, щоб утруднити проходження окремих майданчиків. Також, саме для цього на полі існують різні водяні перешкоди, піщані бункери, дерева і кущі.

Залежно від типу, на гольф полі може бути дев’ять або вісімнадцять лунок, які розміщені в строгому порядку на спеціальних майданчиках і мають свій порядковий номер. Зазвичай лунки розташовуються на одній лінії зі стартовим майданчиком. Однак існують лунки, які можуть значно відхилятися в ту чи іншу сторону – вони мають назву «доглег» (від англійського словосполучення Dog Leg – собача лапа).

Стартовий майданчик, звідки гравець починає свою гру, має назву «ті» (більш повна назва “teeing ground”). «Грін» (putting green), навпаки, є кінцевою метою гольфіста – це майданчик з найкоротшою травою, на якій безпосередньо розташована лунка. Найчастіше грін оточує «комір» (collar) – це трава, яка обрамляє грін. Вона підстрижена коротше фервея, але вище гріну.

putting-rules

«Грин» (putting green)

Між стартовим майданчиком і гріном простягається «фервей» (fairway) – гладке поле з короткою рівною травою. Крім водних і піщаних перешкод, на полі для гольфу Ви можете зустріти «раф» (rough) – високу траву, яка майже не підстригається. Вибити м’яч з цієї пастки дуже складно.

Якщо говорити про види полів для гольфу, то вони класифікуються за наступними трьома категоріями:

  • лінкс (links)
  • паркові (parkland)
  • пустельні (hitland)

fields

Поля лінкс є найдавнішими і традиційними видами гольф полів. Приклади багатовікових полів цього виду збереглися і до наших днів – більшість таких полів розташовані в Шотландії, Англії та Ірландії.

Поля виду лінкс зазвичай розташовані поблизу моря, часто посеред дюн. Ці поля майже не мають дерев і мають невелику кількість водних перешкод. Вони мають хвилястий ландшафт і велику протяжність. Трав’яний покрив полів лінкс жорсткий і скудний, тому м’яч на такому полі має хороший відскік.

Але на цьому труднощі для гравця в гольф на полі виду лінкс не закінчуються. Фервей на Лінкс нерівні, а бункери маленькі і глибокі (при чому, їх відразу не видно). Рафи мають тонку і довгу траву, що значно ускладнює життя спортсмену. А прибережний вітер, який є незмінним супутником полів лінкс, здатний сплутати карти навіть найсильнішому профі.

Паркові поля – ці поля більш типові для наших широт. Вони знаходяться далеко від моря і нагадують величезну галявину з великою кількістю дерев.

Назва «пустельні поля» говорить сама за себе. Гольф поля такого виду знаходяться на величезній відкритій місцевості з піщаним ґрунтом, на якій росте чагарник. Ці поля мають менше дерев, ніж паркові.

Гольф-симулятори
Актуальні гольф-тури