Унікальність гри в гольф полягає в тому, що в більшості випадків гравці не вдаються до послуг арбітра. Отже, гравець у гольф повинен бути порядним і непохитно дотримуватися Правил.  Крім цього, спортсмени повинні поводитись дисципліновано, демонструвати ввічливість і дух шляхетності, як би сильно вони не хотіли перемогти в цій прекрасній і захоплюючій грі.

 

etiket

Основним принципом поведінки гравця в гольф є незмінна повага, яка висловлюється всім присутнім на полі. Непотрібний шум, розмови, рухи – все це може відволікати інших гравців на полі. Перед початком гри не зайвим буде переконатися, що Ваші електронні прилади поставлені на беззвучний режим.

Безпосередньо на майданчику гравцям слід дотримуватися черговості – не встановлюйте свій м’яч для першого удару, поки не настане Ваша черга. Так само не рекомендовано стояти біля м’яча або позаду лунки, коли інший гравець збирається виконати удар – це може доставляти незручності Вашому візаві.

Дуже важливо дотримуватися правил безпеки на полі. Перед здійсненням удару гравець повинен переконатися, що всі присутні перебувають на безпечній відстані, щоб уникнути випадкового удару ключкою, м’ячем, галькою або камінням і т.д. Гольфісту необхідно стежити за тим, щоб інші гравці і обслуговуючий персонал покинули зону передбачуваного приземлення м’яча. Якщо ж гравець послав м’яч, і побачив, що він може потрапити в кого-небудь, йому слід вигукнути кодове слово-попередження: «ФО!».

Гравці в гольф зобов’язані підтримувати високий темп гри – не відставати від групи, що йде попереду. Якщо ж наступна за Вами група очікує, а у Вашої групи попереду порожня лунка, слід запросити наступну групу пройти вперед. Коли очевидно, що наступна за Вами група грає швидше, бажано запросити цю групу до обгону.

Однією з важливих задач гравця в гольф є піклування про поле. Перед тим, як покинути піщаний бункер, гравці повинні вирівняти всі поглиблення і сліди після себе. Зазвичай для цього використовуються граблі. При грі на трав’яному покритті гравці зобов’язані повернути на місце всі вибиті ними шматки дерну (дівот) і вирівняти всі пошкодження гріну від м’ячів і взуття.

Дотримання цих простих рекомендацій зробить гру більш приємною для всіх її учасників. А Вам гарантує отримання максимального задоволення від ігрового процесу.

Екіпірування
Словник термінів
Актуальні гольф-тури