Гольф (англ. golf) — спортивна гра, в якій окремі учасники або команди змагаються, заганяючи маленький м’яч для гольфу в спеціальні лунки ударами ключок, намагаючись пройти відведену дистанцію за мінімальне число ударів.

 

Правила гри в гольф спираються на головний принцип, який вигравіруваний на внутрішній сторінці обкладинки офіційного видання правил  організації  R&A Rules Limited (компанія, створена на «базі» Найдавнішого королівського гольф-клубу Сент-Ендрюса, Шотландія): «Грай м’яч так, як він лежить, грай на тому майданчику, що є, і в будь-якому випадку поступай по честі! А щоб чинити справедливо, необхідно знати правила гольфу».

Foursome teeing off for a round of golf.

Оскільки повний текст Правил гольфу – це не тільки складний, але й вельми об’ємний документ, R&A з 2004 року випускає зручну пам’ятку-брошуру Rules in Brief: «Короткий посібник з правилами гольфу». А віднедавна цей документ включений в основний збірник Правил під назвою “A Quick Guide to the Rules of Golf”.

У вступній частині цього документа йдеться про те, що основна книга Правил служить більше для врегулювання спірних питань на полі, і вона не є обов’язковою до прочитання. Однак кожен гравець у гольф повинен володіти базовими поняттями і чітким розумінням основних принципів для коректної гри в гольф. Тому «Короткий посібник з Правилами гольфа» і розділ «Етикет», які містяться в цьому виданні, дуже рекомендовані до ознайомлення всім, без винятку, початківцям гольфістам.

Нижче ми наведемо основні положення, які просто зобов’язаний знати «на зубок» кожен гравець у гольф.  А для отримання більш повної інформації ми рекомендуємо звертатись до офіційного зводу правил. 

Згідно основного положення короткого посібника, гра в гольф повинна протікати в коректній манері. Отже, кожен гравець у гольф повинен бути знайомий не тільки з правилами гольфу, але й мати чітке уявлення про гольф-етикет.

  • Зокрема, кожен гравець повинен поважати інших гравців. Він повинен грати в хорошому темпі і бути готовим запросити більш швидкі групи до обгону. Гольфіст зобов’язаний піклуватися про поле, розрівнювати бункери, повертати на колишнє місце дівоти, усувати сліди від падіння м’ячів на грінах.
  • Перед початком раунду спортсмену рекомендується прочитати Місцеві правила на обліковій картці або на інформаційному стенді. Необхідно поставити на свій м’яч ідентифікаційну мітку. Багато гольфістів грають однаковою маркою м’ячів, і, якщо Ви не зможете ідентифікувати свій м’яч, він буде вважатися втраченим. Обов’язково порахуйте свої ключки: максимальне число, яке дозволено мати – 14 штук.
  • Під час раунду не питайте ради ні в кого, окрім Вашого партнера (тобто гравця на Вашому боці) або ваших кедді. Так само не слід давати поради нікому, окрім Вашого партнера. Однак гравець має право ставити питання про Правила, відстань, положення перешкод, прапорця, і т.д.
  • Гольфістам заборонено робити різні тренувальні удари під час гри на лунці, а також використовувати штучні пристосування або інше незвичайне ігрове спорядження, якщо тільки це не обумовлено Місцевими правилами.
  • В кінці раунду при матчевій грі гравець повинен переконатися, що результат матчу зафіксовано. А при грі на рахунок ударів слід переконатися, що облікова картка повністю оформлена, підписана гравцем і його маркером, і якомога швидше здана в Комітет відразу ж по закінченню змагання.
Дрес-код
Екіпірування
Актуальні гольф-тури