Екіпірування гравця в гольф включає наступний інвентар: ключки, м’ячі, сумки та візки, одяг і взуття.  Стандарти в спортивному інвентарі гольфіста існують тільки для ключок та м’ячів, оскільки вони є безпосереднім учасником гри.

Golf-Clubs

Що стосується ключок для гольфу, їх розрізняють на 29 типів. Але згідно з правилами гри, гравцеві дозволяється використовувати максимум 14 ключок. Ключки різняться за вагою, довжиною, а також кутом, під яким проводиться удар. Кожна окрема ключка призначена для певного виду удару.
Для зручності, всі види ключок розділені на кілька груп. Перша група ключок носить назву вуд (wood).

Ключки такого типу застосовуються при перших ударах – коли потрібно послати м’яч на максимальну відстань. Як Ви вже здогадались за назвою, головка такої ключки виконана з дерева. Однак, на сьогоднішній день, для виробництва таких ключок використовуються легкосплавні метали, такі як титан.

Подальші удари, які повинні забезпечити політ м’яча на різні відстані, виконуються ключками айрон (iron).  Головка ключки такого виду має сплюснуту форму і, звичайно, виготовляється з металу.  Зазвичай, набір ключок такого типу включає сім екземплярів – з другого номера по дев’ятий.  Вибір ключки айрон для подальшого удару буде залежати від положення м’яча щодо лунки.

Наступна група ключок – Ведж (wedge). Вони призначені для ударів, розрахованих на максимальну точність, високу траєкторію польоту м’яча при невеликій відстані. Різновидом цього виду є ключки пітчинг ведж (pitchingwedge) і cенд ведж (sandwedge). Остання використовується для вибивання м’яча з піщаного бункера. Вона має спеціальну форму і більш важку підошву, що дозволяє цій ключці «проходити» крізь пісок при ударі.

Для виконання фінального удару гольфісти використовують ключку патер (putter). Ця ключка розрахована на максимально ефективний останній удар на гладко вистриженому газоні вже безпосередньо перед самою лункою.

М’ячі для гольфу теж не такі прості, як може здатися на перший погляд.  Він повинен важити не більше 45,93 грамів і мати діаметр не менше 42,67 мм.

ball

М’яч для гольфу має невеликі впадини, яких може налічуватися в середньому від 300 до 500 штук. Ці впадини знижують опір повітря і забезпечують більшу дальність удару. Початкова швидкість м’яча при ударі може досягати 200 км/год.

М’ячі для гольфу ще розрізняються і за внутрішньою структурою – вони бувають одно, двох, трьох і чотиришарові. Одношарові, використовуються новачками на тренуваннях – вони важать набагато менше, але й летять не так далеко. Чотиришарові м’ячи використовують профі – такі м’ячі можна сильно підкручувати, надаючи різну траєкторію польоту.

Сумки та візки використовуються для зручності і комфорту при перенесенні ключок. Сумки для ключок достатньо місткі і мають безліч допоміжних кишень. Щоб не носити сумку на плечі, Вам варто придбати візок для гольфу. Вони бувають двох, трьох і чотирьох колісними – все залежить від того, чи бажаєте Ви тягнути за собою візок або вести його перед собою.

Правила гольфу
Гольф-етикет
Актуальні гольф-тури